Březen 2009

Vlkodlaci, Lykantropie

31. března 2009 v 20:03 Oth...
Lykantropie je nemoc vyskytující se v mnohých dílech žánru fantasy nebo horor. Stejně se nazývá psychiatrická diagnóza spočívající v tom, že si pacient myslí, že je lykantropem.
Hlavním příznakem lykantropie je proměna. Bytost (obvykle člověk) nakažená lykantropií se za určitých podmínek, často souvisejících s měsícem, mění na silnější variantu nějakého zvířete. Nejčastěji se jedná o vlka (lykantrop se pak nazývá vlkodlak), může to být ale i některá z velkých kočkovitých šelem nebo třeba medvěd. Lykantrop může i v lidské podobě být silnější nebo mít citlivější smysly (především čich).
Další vlastností lykantropa je silná regenerace. Lykantrop se hojí velmi rychle i ze zranění, která vypadají jako smrtelná. Obvyklým prostředkem proti lykantropům je stříbro - někdy na ně působí jako jed, jindy jen blokuje jejich regeneraci a je tedy nutné jim s pomocí stříbra (stříbrnou kulkou) způsobit smrtelné zranění. Další zbraní bývá oheň.
Nemoc se šíří kousnutím, někdy i pouhým podrápáním. Nakažený se mění v lykantropa stejného typu jako byl ten, který ho nakazil.
V některých hororech se pletou dohromady lykantropové a upíři. Příkladem je i známý Dracula od Brama Stokera.


Child Eating Pale Man from Pan's Labyrinth

29. března 2009 v 16:32 Oth...
Myslím, že by to nemuselo být tak .... drastický:D


Faunův Labyrint - ukolébavka

29. března 2009 v 16:27 Oth...
Moc hezká a taková uklidňující,právě teď jsem zkoukla film a tak vám se jdu hned něci dát:)


Prison Break - další videa

28. března 2009 v 22:39 Prison Break
Další ze 4.řady:Stará upoutávka:


Prison Break-Další zajímavosti a info

28. března 2009 v 22:04 Prison Break
Proč Michael Scofield, mladý, vzdělaný, vysoce inteligentní a finančně zajištěný muž, přepadne banku? Proč při soudním jednání přistoupí na všechny podmínky a bez odvolání přijímá pětiletý trest ve vězení Fox River? Protože v tomto vězení čeká na popravu jeho bratr Lincoln Burrows. Michael věří v jeho nevinu a tak s dokonale promyšleným plánem útěku přichází, aby jej zachránil. Ve vězení se však věci nemají úplně tak, jak si představoval a tak musí krom všudypřítomnosti bachařů věnovat pozornost i zvídavému postoji některých spoluvězňů, kteří by rádi utekli též. Navíc se v nebezpečí ocitá i Lincolnova rodina, protože někdo vysoce postavený tahá za nitky a jeho poprava je pro něj velmi důležitá.


PB- VIDEO

28. března 2009 v 20:19 Prison Break

PB-postavy

28. března 2009 v 18:14 Prison Break
Jméno: Michael Scofield
Vězeňské číslo: 94941
Umístění: Blok s nízkou ostrahou, křídlo A, cela 40
Zločin: Ozbrojená loupež
Rozsudek: 5 let
Zbytek trestu: 5 let
Na podmínku: 2 roky, 6 měsícůJméno: Lincoln Burrows
Vězeňské číslo: 19138
Umístění: Blok cel smrti, buňka 18
Zločin: Vražda prvního stupně, s přitěžujícími okolnostmi vystřílení zásobníku
Rozsudek: Smrt popravou
Zbytek trestu: Jeden měsíc
Na podmínku: Chovanec není způsobilý pro podmíněné propuštění

Prison Break DVD (Seasons 1-3)

27. března 2009 v 21:41
List Price: $169.94
Price: $104.99 & this item ships for FREE with Super Saver Shipping. Details
You Save: $64.95 (38%)

Prison Break - Seasons 1-3

Black Books DVD

27. března 2009 v 21:38 Black Books and IT Crowd
The Complete Black Books (2001)
The Complete Black Books


PB - Wentworth Miller video

27. března 2009 v 20:16 Prison Break
Naprosto krásný video♥♥Fakt nádhera:DPrison Break: Michael Scofield

27. března 2009 v 20:02 Prison Break

Jméno: Michael Scofield
Vězeňské číslo: 94941
Umístění: Blok s nízkou ostrahou, křídlo A, cela 40
Zločin: Ozbrojená loupež
Rozsudek: 5 let
Zbytek trestu: 5 let
Na podmínku: 2 roky, 6 měsíců

(PB) Rozhovor - Wentworth Miller I.

24. března 2009 v 21:13 Prison Break
Proč je podle tebe seriál Útěk z vězení tak úspěšný?
"Každý si v něm najde to své. Je tam akce, dobrodružství i romantika. Síla příběhu spočívá v tom, že jde o téma rodinné lásky. Člověk je pro své nejbližší schopen udělat opravdu hodně. Navíc si myslím, že vězeňské prostředí je působivé a pro diváky zajímavé."Útěk z vězení - Postavy a Herci

24. března 2009 v 21:11 Prison Break
Michael Scofield
Wentworth Miller


Lincoln Burrows
Dominic Purcell

Útěk z vězení - Příběh

24. března 2009 v 21:10 Prison Break

Michael Scofield je úspěšný stavební inženýr. Jeho otec opustil domov předtím než se narodil a jeho matka zemřela na rakovinu jater. Jeho starší bratr, Lincoln Burrows, žil zcela jiný život, často na hranici kriminality. V době, kdy se seriál odehrává, je Lincoln obviněn z vraždy Terrence Steadmana, bratra viceprezidentky Spojených států, a má být odsouzen za vraždu prvního stupně k popravě na elektrickém křesle. Ačkoli ho důkazy jednoznačně usvědčují, Michael věří, že by zločin takové povahy neprovedl. Lincoln přísahá, že je nevinný a trvá na tom, že na něj vše bylo nastraženo.
Ozbrojený Michael vchází do místní banky, aby ji vyloupil, přičemž několikrát vystřelí z pistole. Hned potom, co se dostaví vozy a helikoptéra policejní protiakce, se vzdává. Dosahuje tak prvního kroku svého cíle, kterým je být poslán do stejného vězení jako jeho bratr. Mnoholetá rodinná známá Veronica Donovanová se ujme Michaelovy obhajoby.V procesu je Michael shledán vinným z ozbrojené loupeže. Podmíněný trest je zamítnut, protože Michael ze zbraně během přepadení opravdu střílel. Je odsouzen k pětiletému vězení a žádá o přidělení věznice v blízkém okolí. Tomu je vyhověno a Michael je poslán do věznice Fox River, kde je i jeho bratr Lincoln, čekající na popravu.
Když se Michael octne za zdmi vězení, začíná jeho tajná cesta k osvobození bratra. Michael připravil sofistikovaný plán na osvobození Lincolna z Fox River. Jeho výhoda znalostí vnitřního uspořádání věznice je datována od roku 1999, kdy se jako stavební inženýr účastnil přebudování objektu. Ještě než se octne v žaláři, detailně prostuduje odpovídající plány a dokončí ostatní přípravy. Celé své tělo nechá potetovat zakódovanými plány věznice a dalšími potřebnými údaji pro útěk. Jen co se stane vězněm, pracuje čas proti němu. Aby osvobodil bratra dřív, než bude pozdě, potřebuje překonat technické překážky a zejména vytvořit správné konexe s ostatními vězni a dozorci.

Útěk z vězení - Zajímavosti

24. března 2009 v 21:09 Prison Break

+16.října 2005 některé stanice sítě Fox vysílaly během zápasu v baseballu speciál nazvaný "Prison Break: Za zdmi" 12. dubna byl tento speciál vysílán v Austrálii.
+Postava hraná Holly Valanceovou (Nika Scofield) má československý původ
+13 věznic v USA zakázalo vysílání Prison Break.
+Herec Staci Keach byl sám v 80. letech v Británii na několik měsíců uvězněn kvůli drogám. Ředitel dané věznice se stal předlohou pro ředitele Popea.
+Mnoho scén bylo filmováno v bývalé cele masového vraha
+John Wayne Gacy byl uvězněn v Menardově nápravném institutu, ne v Jolietské věznici
+Elektrické křeslo není v Ilinois používáno primárně jako metoda popravy. Původně měla být i ve filmu použita smrtelná injekce, to se ale změnilo kvůli dramatickým záměrům

Útěk z vězení - Něco o seriálu

24. března 2009 v 21:08 Prison Break

Prison -- Break (Útěk z Vězení)
Proč Michael Scofield, mladý, vzdělaný, vysoce inteligentní a finančně zajištěný muž, přepadne banku? Proč při soudním jednání přistoupí na všechny podmínky a bez odvolání přijímá pětiletý trest ve vězení Fox River? Protože v tomto vězení čeká na popravu jeho bratr Lincoln Burrows. Michael věří v jeho nevinu a tak s dokonale promyšleným plánem útěku přichází, aby jej zachránil. Ve vězení se však věci nemají úplně tak, jak si představoval a tak musí krom všudypřítomnosti bachařů věnovat pozornost i zvídavému postoji některých spoluvězňů, kteří by rádi utekli též. Navíc se v nebezpečí ocitá i Lincolnova rodina, protože někdo vysoce postavený tahá za nitky a jeho poprava je pro něj velmi důležitá.

Útěk z vězení -v tv (24.3-2.4.)

24. března 2009 v 17:51 Prison Break

24.03. 20:00Útěk z vězení II (17) - Zlá krev - Nova Cinema
25.03. 20:00Útěk z vězení II (18) - Sprcha - Nova Cinema
26.03. 20:00Útěk z vězení II (19) - Sladká Caroline - Nova Cinema
30.03. 20:00Útěk z vězení II (20) - Panama - Nova Cinema
31.03. 20:30Útěk z vězení II (21) - Fin del camino - Nova Cinema
01.04. 20:00Útěk z vězení II (22) - Sona - Nova Cinema
02.04. 20:00Útěk z vězení III (1) - Nova Cinema

Twilight - super Edwardova hláška:D

24. března 2009 v 12:49 Twilight♥
"Everything about me invites you in - my voice,
my face, even my smell"Gossip Girl - knihy (1-8)

24. března 2009 v 11:15 Gossip girl
1)
Serena se vrátila z internátu, kde byla rok.Než odjela byla největší kočka ze školy každý ji chtěl.
Ale ted když se vrátila kolují o ní strašný drby hlavně o tom proč jí vyhodili. Také se s ní nikdo nebaví ani její nejlepší kámoška Blair.Protože potřebuje nějaký předmět na přihlášku na vejšku rozhodne se jít na konkurz jednoho filmu, ale Vanessa, která film natáčí, se radši rozhodne pro jinou dívku a to jen protože Dan který by hrál Sereně partnera je do Sereny zamilovanej.Blair a její kamošky připravují akci na záchranu sokolů.Jenny se jim nabýdne že jim udělá pozvánky a díky ní se Serena dozví o této akci.
více v cč
I am Nessie, Katherine or Katjes
I am fan of

..
.
.


Banner1
http://www.peceniprodeti.cz/
- první sobota v měsíci, od cca 10hodin, pasáž Myslbek