Září 2010

420PEOPLE

22. září 2010 v 18:21 | Nessie (or Katjes) |  NETHERLANDS DANCE THEATER(Jiří Kylián)
Zakládající členové 420PEOPLE jsou Nataša Novotná a Václav Kuneš, které spojuje angažmá v jednom z nejprestižnějších světových souborů tanečního divadla - Nederlands Dans Thetre Jiřího Kyliána v Nizozemí. V sezoně 2007 - 2008 uvedli, společně s Ondřejem Kotrčem v produkčním týmu, na současnou taneční scénu večer komponovaný ze čtyř choreografií, vytvořený ve spolupráci jak s domácími tak zahraničními tvůrci a interprety. Představení bylo mimo jiné doprovázeno workshopy pro profesionální tanečníky a studenty tance pod vedením hlavních protagonistů a hostů tohoto dlouhodobého projektu.
Za choreografii Small Hour Václava Kuneše, realizované souborem 420PEOPLE v pražském Divadle Archa, byla udělena Cena Sazky a Divadelních novin za nejlepší počin sezony 2008 v oboru tance a baletu. Nataša Novotná získala za roli v této choreografii, nominaci na Cenu Thálie 2008 za mimořádný ženský jevištní výkon v oboru - balet, pantomima či jiný tanečně dramatický žánr.
Po první úspěšné sezoně uvedli 420PEOPLE, opětovně v pražském Divadle Archa, nový program - PROJEKT 08. Václav Kuneš v něm představil dvě nové práce, kde jednou z nich je duet On an Even Keel, tématicky navazující na už zmíněnou Small Hour. Vytváří tak úvod celovečerního představení - Trilogie Small Hour, avizované k premiéře na podzim 2009.
Spolupráce s významným tvůrcem na poli současného tance Ohadem Naharinem z Izraele, přinesla do repertoáru 420PEOPLE jednu z jeho posledních choreografií, duet pro dvě tanečnice s názvem B/olero. Naharin osobně představil české taneční veřejnosti svou GAGA - novou pohybovou metodu a jazyk současně.
Také díky koprodukci s divadlem Korzo v Haagu, reprezentovali 420PEOPLE českou tanční tvorbu na turné DansClick po Nizozemí a na mezinárodním tanečním festivalu CaDance.
Více o tomto vznikajícím souboru, představeních, workshopech a ostatních aktivitách členů 420PEOPLE najdete na stránkach www.420people.org.Dotazník

16. září 2010 v 21:21 | Nessie (or Katjes) |  Me
Tak trochu se omlouvám:D:D TOHLE už jsem neudělala hodně hodně dlouho, ale napadlo mě, že by tu o mě možná něco trochu mohlo být a tak takový malý dotazníček.
Nemusíte číst.
Celkem se těším na to vyplňování

1.Tvoje jméno?
Nessie??:)
2. A přezdívka?
Nessie ale fůru jinech, nechce se mi to vypisovat:)
3. Jaký jsi znamení a kolik ti je?
vodnář.. a téměř 18

Funny

16. září 2010 v 20:45 | Nessie (or Katjes) |  Oth...
Jedu domu autobusem.
Autobus je přeplněný, takže vzdám ražení lístku a chci poprosit paní přede mnou, aby mi jej orazila.
Ale jak ji nejlépe oslovím? Budu jí tykat anebo vykat?
Na předposlední zastávce nevystoupila, takže jede až na zastávku poslední.
Pořádně si jí prohlídnu. Má sebou láhev vína, takže jede určitě k nějakému muži.
Ta lahev vína není zrovna z nejlevnějších, takže to musí být hezký muž.
U nás jsou ale jen dva hezcí muži - můj muž a můj milenec.
K mému milenci nemůže jet, protože tam jedu já.
Takže jede k mému muži. Můj muž má dvě milenky - Katrin a Andreu.
Katrin je na dovolené.
Já: "Andreo, můžeš mi prosím orazit lístek?"
Andrea: "Známe se?"

a ještě...

Super crazy brýle

14. září 2010 v 21:47 | Nessie (or Katjes) |  Fashion and Models
ball-et.blog.cz

Wayfarer levně

14. září 2010 v 21:44 | Nessie (or Katjes) |  Fashion and Models
Upozorňuji, že vím, že to nejspu žádné pravé, Ray Bay tak nemějte kecy jo? Jestli máte přebytečné 3 000,- tak si klidně kupte pravé, já je teda vážně nemám

tady za 299,-
tuhle za 150,-
here za 83,-
barevné tu a tu
čiré skla
červené 189,-

Miu Miu

12. září 2010 v 19:54 | Nessie (or Katjes) |  Fashion and Models
Značka Miu Miu je sekundární řada módního
domu Prada v čele s Miucciou Prada. Svůj provoz zahájila tato "později narozená sestra společnosti Prada" roku 1993 a název této značky "Miu Miu" je převzato z přezdívky Miuccii Prady.
Jen pro rychlý přehled, Miuccia Prada je vnučkou Maria Prada, který založil společnost Prada roku 1913. A byla to pak právě Miuccia Prada, která vedení této společnosti roku 1978 převzala. Magazín The Wall Street Journal označil Miucciu jako jednu z třiceti nejmocnějších žen v Evropě. Miuccia Prada si tak oprávněně zaslouží za svou práci a úspěch obrovský potlesk a obdiv.

Miu Miu

Kolekce Miu Miu jsou určeny pro každodenní módu žen a na rozdíl od módního domu Prada jsou i cenově dostupnější, ale stejně noblesní a žádané. Řada Miu Miu je tak známá pro svůj jasný a stylový design a skvělé ceny. Cílovými zákazníky kolekcí Miu Miu jsou mladé ženy, mezi které samozřejmě patří i celebrity, a to například Mischa Barton, Nicole Ricchie, Camilla Belle nebo Kate Basworth.
Na propagaci svých kolekcí sází již od počátku značka Miu Miu na spolupráci se známými celebritami, jako například Kirsten Dunst, Vanessa Paradis či Lindsay Lohan. V současné době se tváří Miu Miu stala krásná herečka Katie Holmes. Miu Miu, to jsou kolekce oděvů
plné hladkých tvarů, smyslných barev, elegance, ale i dámských kabelek, stylové obuvi
a bohatého výběru veškerých módních doplňků
, které samozřejmě nemohou chybět.Oblečení
a další módní doplňky můžete zakoupit v prodejnách Miu Miu po celém světě. Vy si od této značky můžete některé kousky pořídit v obchodě v Praze, na Pařížské 13.Marchesa

12. září 2010 v 19:41 | Nessie (or Katjes) |  Fashion and Models
Merchesa je značkou celebrit. Na seznamu těch, které Marchesu doslova milují, se objevují tak hvězdná jména, jakými jsou Penélope Cruz, Diane Kruger, Kate Beckinsale, Rachel Weisz, Kerry Washington, Ali Larter, Sharon Stone nebo Bar Refaeli. Romantické kolekce této značky jsou přehlídkou naprosto okouzlujících kolekcí koktejlek i večerních rób. 


Za luxusní značkou Marchesa stojí Keren Craig a Georgina Chapman. Oběnávrhářky se znají jižlondýnské umělecké školy. Po škole se sice jejich profesní dráhy na pár let rozešly, ale v roce 2004 založili společně značku Marchesa a v ní teď úročí vše, co se doposud naučily. Značku pojmenovaly po italské patronce umění ze začátku 20. století - markýze Marchesa Luise Casati. Zatímco Georgina Chapman navrhovala dánské kostýmy, Keren Craig pracovala především jako designérka textilu. Soustředila se na navrhování výšivek a potisků, a stihla pracovat pro značky, jakými jsou Dolce&Gabbana a Calvina Klein.

Angelina Jolie and her Tattoo

12. září 2010 v 19:35 | Nessie (or Katjes) |  Ostatní osobnosti ♥

Angelina má několik tetování (A já je miluju!)

Nápis Quod me nutrit,me destruit(co mě žíví to mě ničí)
This cross tattoo covers the little dragon with the blue tongue she had done in Amsterdam. Next to it is a phrase in Latin:
"Quod me nutrit me destruit", meaning "What nourishes me, destroys me."
Angelina Jolie had the cross tattoo done the day before she married Johnny Lee Miller in 1995. In her own words: "It was all symbolic, and it was a good thing, nothing dark."

Megan Fox and her Tattoo

12. září 2010 v 19:31 | Nessie (or Katjes) |  Ostatní osobnosti ♥
   1. A poem she wrote on her ribcage.
   2. A line on her shoulder "We Will All Laugh at Gilded Butterflies" on her shoulder, from King Lear.
   3. "Brian" tattooed next to her, um,  "pie" (refers to her ex boyfriend Brian Austin Green.)
   4. A large Marilyn Monroe tattoo on her forearm
   5. A star on her ankle.

Amanda Seyfried and her tattoo

12. září 2010 v 19:31 | Nessie (or Katjes) |  Ostatní osobnosti ♥
In addition to sexy girl-on-girl kissing scenes on screen, first with Megan Fox in "Jennifer's Body" and then with Julianne Moore in "Chloe," Amanda Seyfried shakes up her formerly wholesome off-screen reputation too. Seyfried revealed a surprising tattoo while attending the gala screening of "Dear John," March 30, 2010. The word "minge" on her left foot is British slang for female genitalia.Časopis Planeta Země

12. září 2010 v 19:24 | Nessie (or Katjes) |  Oth...
Tohle je vážně výborný časopis a opravdu ho doporučuji:)

GLOBE revue je nový měsíčník, který představuje přírodu ve všech jejích podobách. Zobrazuje faunu, flóru, vodstvo a planetu Zemi jako fascinující svět, který mnohdy nevidíte a nevnímáte lidským okem. Zajímavé články provází výrazný obrazový doprovod, jsou zde prezentována nová fakta a objevy. Rubriky přináší zajímavosti ze světa podivuhodných zvířat, fascinujících rostlin, jedinečné planety a úžasných míst.

Časopis Vesmír

12. září 2010 v 19:18 | Nessie (or Katjes) |  Stránky
Podle mě je to velmi zajímavý časopis:)Antropologie

12. září 2010 v 19:00 | Nessie (or Katjes) |  Wikipediablog
Antropologie (z řeckého ανθρωπος anthrópos člověk) je věda zabývající se člověkem, lidskými společnostmi, kulturami a lidstvem vůbec. Patří mezi vědy holistické - snaží se vytvořit celkový obraz člověka, zabývá se všemi lidmi ve všech dobách a zároveň také všemi rozměry lidství. Od anatomie se liší důrazem na funkční souvislosti a vývoj, od sociologie důrazem na jednotlivého člověka a snahou porozumět jeho náhledům, od etnografie snahou o zobecnění a postižení společného.

Rozdělení:
Antropologie se tradičně dělí na dvě základní oblasti bádání se stejným předmětem, ale odlišnými metodami:
Podle jiného rozdělení, které vzniklo pod vlivem Franze Boase ve 20. století v USA, tvoří obecnou antropologii:
Chceš znát něco víc? ::: click :::
a nebo ještě ::: tady :::

Byzantská říše

12. září 2010 v 18:58 | Nessie (or Katjes) |  Wikipediablog
Byzantská říše byl historický státní útvar existující v letech 3951453. Jednalo se o pokračovatelku římské říše s pravoslavným křesťanstvím jako státním náboženstvím. Státním zřízením byla Byzanc monarchií. Kultura a společnost Byzantské (původně Východořímské) říše vycházela z tradic východního křesťasťanství, řecké kultury a římských institucí. Sami Byzantinci se označovali jako Římané (Rómaioi). Po rozštěpení římské říše se východní část impéria ukázala jako životaschonější a postupem času se transformovala v řecký středověký stát. Největšího rozsahu během středověké epochy dosáhla říše v první polovině 11. století, kdy se její území rozkládalo od jižní Itálie a Dněpru až po Arménii a Eufrat. Byzanc sehrála důležitou roli i v období křížáckých tažení, kdy často buď soupeřila, či se naopak spojovala s křižáckými státy v Levantě. Katastrofou se pro Byzantskou říši stala čtvrtá křížová výprava, která dobyla a vyplenila byzantské hlavní město Konstantinopol. Toto město křižáci drželi dalších šedesát let. Od konce 13. století začala Byzanc upadat a ztrácela území ve prospěch svých mocnějších sousedů. Roku 1453 dobyla vojska Osmanské říše Konstantinopol, čímž došlo k definitvnímu zániku tohoto přes tisíc let trvajícího státu.

Chceš o tomto tématu vědět něco víc?
Chceš znát historii,kulturu nebo významné osobnosti?
Dozvíš se to zde.

Psychologie

12. září 2010 v 18:55 | Nessie (or Katjes) |  Wikipediablog
Chcete vědět něco blíže o psychologii?
Wikipedie má pro vás podkategorie,
kde se dozvíte snad všechno o psychologii:)

Řád templářů

12. září 2010 v 18:14 | Nessie (or Katjes) |  Wikipediablog
O novověké protestantské sektě pojednává článek Templeři.

Řád templářů byl jedním z největších a nejmocnějších křesťanských rytířských řádů středověku. S jeho mocí a velikostí se mohl rovnat už jen pouze řád maltézských rytířů nebo řád německých rytířů. Celý název řádu zněl Chudí rytíři Krista a Šalomounova chrámu (Pauperes commilitones Christi templique Salomonici), obecně se používá termín rytíři templu, templářští rytíři či jen templáři.
Řád byl pravděpodobně založen roku 1120 jako důsledek první křížové výpravy do Svaté země (1096-1099). Zrušen byl v roce 1312 bulou Vox in excelso jako řád nepotřebný, čemuž dozajista pomohla nařčení z hereze. Řád nebyl nikdy obnoven.

Původním úkolem řádu bylo zajistit bezpečnost pro zástupy poutníků z Evropy, putující z přístavu Jaffa do Jeruzaléma po jeho obsazení. Řád natolik zesílil, že se začal účastnit bitev, čímž se jeho původní poslání změnilo na ochranu celého nově založeného Jeruzalémského království proti nepřátelským muslimským sousedům. Znakem řádu byly bílé pláště, doplněné záhy o typické červené kříže. Ve výzbroji měli většinou meč a štít ve tvaru erbu. Černé či hnědé oděvy s červeným křížem nosili řádoví bratři, kaplani a turkopolové.
Prapor templářů
Heraldika: červený kříž na bílém poli, známý jako templářský kříž. Uniformita řádu stejně jako typ kríže nebyl přesně určen. Obdobně jako i u jiných řádů byl tvar červeného kříže často měněn. Červený kříž na černém poli byl obvyklým znakem obyčejných řádových bratří (nešlechticů), kaplanů (řádových kněží) a turkopolů (mistních bojovníků kteří konvertovali na křesťanství). Barva štítu byla často zbarvena podle templářova postavení, nebo byl štít rozpůlen do dvou barevných polí, černého a bílého, stejně jako černobílá bojová zástava řádu

cs.wikipedia.org
I am Nessie, Katherine or Katjes
I am fan of

..
.
.


Banner1
http://www.peceniprodeti.cz/
- první sobota v měsíci, od cca 10hodin, pasáž Myslbek