Říjen 2010

TVD 2x01 videos with Katherine and others

21. října 2010 v 21:12 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  The Vampire Diaries

Katherine comes to Caroline 2x03" We're gonna have so much fun together"

Katherine and Damon - "The truth is...I never loved you" 2x01

Bonnie and Katherine fight 2x01

2x01 - The Return

02x01 "first"katherine-stefan

Stefan and Katherine talk
Bruno Mars - Just The Way You Are

21. října 2010 v 20:36 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  ***Hudba***

Massive Attack - Paradise Circus

21. října 2010 v 20:31 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  ***Hudba***

Filipovo evangelium

19. října 2010 v 19:54 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  Wikipediablog
Filipovo evangelium (zkratka FpEv) je gnostické novozákonní apokryfní evangelium. Jeho jediný exemplář je koptský překlad z knihovny z Nag Hammádí, objevené roku 1945 v Egyptě. Původní dílo ovšem bylo psané řecky. Evangelium se zaštiťuje autoritou jáhna Filipa, jednoho z prvních křesťanských misionářů.

Filipovo evangelium je ovlivněno valentinskou gnosí, z čehož se usuzuje, že nemůže pocházet ze starší doby, než z období působení samotného gnostika Valentína (pol. 2. století). Zřejmě vzniklo v Sýrii ve druhé polovině 3. století;nejstarší zmínky o něm pochází ze 4. století od Epifania ze Salamíny. Filipovo evangelium pravděpodobně nevychází z žádné starší ježíšovské tradice.
Filipovo evangelium není evangeliem v literárním slova smyslu (souvislé vyprávění o životě a smrti Ježíše Krista), nýbrž se žánrem řadí (vedle např. Tomášova evangelia) ke sbírkám logií (Ježíšových výroků). Samotný název "evangelium" je až pozdější. Logií je celkem 127, ovšem narozdíl od Tomášova evangelia jsou některé monology tak dlouhé, že se FpEv stadartně člení nikoliv podle logií, nýbrž podle stránek (51-86) a řádků.

Filipovo evangelium je významné především pro své učení o gnostických svátostech. Ukazuje, že gnostická obřadní praxe se příliš nelišila od majoritní církve, její výklad měl ovšem ryze gnostické rysy - gnostikové ve svých svátostech spatřovali vlastní skrytý význam.

Freska jáhna Filipa

>>VÍCE<<

Staroměstský orloj

19. října 2010 v 19:50 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  Wikipediablog
Staroměstský orloj nebo také Pražský orloj jsou středověké astronomické hodiny, umístěné na jižní straně věže Staroměstské radnice v Praze. Orloj je poprvé doložen v listině z 9. října 1410, od té doby uplynulo právě 600 let a 10 dní.

Orloji uprostřed dominuje astronomický ciferník a pod ním kalendářní deska. Na astronomickém ciferníku, odvozeném od astrolábu, lze odečíst různé časy, astronomické cykly, polohu Slunce a kterým souhvězdím zvířetníku právě prochází, polohu Měsíce nad nebo pod horizontem, jeho fázi a postavení vzhledem ke Slunci. Z kalendářní desky lze odečíst aktuální měsíc, den a nepohyblivé svátky křesťanského kalendáře. Nad astronomickým ciferníkem jsou dvě okna, v nichž se pohybují apoštolové. Orloj je dále doplněn sochami po okrajích, bustou anděla mezi okny apoštolů a ozvučeným kohoutem v horní části nad okny.Pohon orloje, hodin, astrolábu, kalendářní desky, apoštolů a doprovodných pohybů soch je zajištěn mechanickým hodinovým strojem, který v průběhu času prošel několika úpravami a zlepšeními.
Již roku 1402 jsou zmiňovány hodiny na věži a roku 1410 zde byl hodinářem Mikulášem z Kadaně pravděpodobně ve spolupráci s astronomem Janem Ondřejovým (Jan Ondřejův zvaný Šindel, lat. Iohannes Andreae dictus Sindel) postaven současný orloj. Kolem roku 1470 byla doplněna architektonická a sochařská výzdoba a roku 1490 orloj upravil hodinář, mistr (což ve staročeštině znamená i řemeslníka) Hanuš. V druhé polovině 16. století upravil a zdokonalil Staroměstský orloj Jan Táborský z Klokotské Hory. Další opravy byly provedeny v průběhu 17. a 19. století. Při velké opravě v letech 1865 až 1866 byla také osazena nová kalendářní deska od Josefa Mánesa se symboly zvěrokruhu, měsíce a se znakem Starého Města pražského. 8. května 1945, na konci 2. světové války během Pražského povstání byl orloj značně poničen a jeho obnovení si vyžádalo celkovou rekonstrukci.

Staroměstský orloj je patrně nejlépe zachovaný středověký orloj vůbec. Je jedním z nejznámějších turistických objektů Prahy a je součástí historického centra, které je zapsáno na seznamu kulturních památek UNESCO v ČR.

>>VÍCE<<

Vlk arktický - Canis lupus arctos

19. října 2010 v 18:40 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  Wolf
řád - šelmy (Carnivora)
čeleď - šelmy psovité (Canidae)


Velikost:

délka těla 90-150 cm, výška v kohoutku 63-80 cm
Váha:40-60 kg
Počet mláďat:4-6
Délka březosti:60-62 dnů
Výskyt:ostrovy severně od kanadského pobřeží a severní Grónsko
Potrava:sobi, pižmoni, ale i menší savci a mršiny
Způsob života:žije ve smečkách, které mají většinou 7-10 členů
Délka života:7-10 let, v lidské péči až 20 let


O vlcích - Síla bez viny, láska bez pochyb, není to špatné být vlkem

19. října 2010 v 18:27 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  Wolf
Vlk byl v průběhu historie jak uctíván tak zlořečen. Zpravidla je však považován za krvežíznivého a zlomyslného zabijáka.

Existují dva základní názory. Musím podotknout, lidské názory (ostatní zvířata by s námi třeba nesouhlasila). Jeden praví, že vlk je zosobněním zla, že je to nemilosrdný, bezcitný zabiják. Druhý názor praví, že vlk je nesobecký, že se stará o zdravý vývoj jiných druhů tím, že pouze kvůli přežití zabíjí slabé nebo nemocné členy stád. Nezabíjí ze sportu nebo z rozmaru. To je výhradně naší lidskou doménou.

V současnosti je vlk chráněným druhem, vyskytujícím se na Evropském kontinentu ve Skandinávii, v Pyrenejích, Střední a Východní Evropě (u nás již i na Moravě a v Beskydách). Stále to však nemá lehké. Vlády jednotlivých zemí jsou ze strany chovatelů pod neustálým tlakem. Jako příklad si dovolím použít problém švédsko-finské hranice, kde se na začátku roku 2001, málem konal hon na vlčí smečku, která byla označena za přemnoženou. Zvážíme-li, že na výše zmíněné hranici žije odhadem kolem 100 vlků, je to dost absurdní. Tentokrát naštěstí zvítězil zdravý rozum.

Krásné fotky Iana ♥

17. října 2010 v 20:00 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  Ian Somerhalder
Musela jsem je sem dát!Tyhle mi vážně příjdou dokonalé!!!:)

DVD a Knihy s vlkama

17. října 2010 v 16:08 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  Wolf
Miluju vlky!!♥ Tak jsem vytvořila takový seznam věcí o nich.
Pokud ještě něco najdu tak přidám:)
Návrat vlků National Geographic(dvd)
Cena: min. 179kc
- těžko dostupné

The Vampire Diaries Quotes

16. října 2010 v 0:30 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  The Vampire Diaries
Damon to Pearl, Anna
Quote: "Lets try not to kill anyone tonight - your words"
Elena to herself
Quote: And Stefan will be gone, run out of town by the good citizens of fells church. Or dead if he doesn't get some of his powers back.And if he dies, I'll die too. It's that simple.
Bonnie
Quote: "come on please be hot"
Damon to Stefan
Quote: That's for me to know and for you to dot, dot, dot

Dort?

11. října 2010 v 21:45 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  Oth...
Už jsem se rozhodla:) Do mých narozenin je sice ještě poměrně daleko, ale chci nádhernej dort a musí na něm být mocmoc marcipánu:D ale vnitřek ještě nevím:D jeby čokoládový?:D

Co říkáte na tu "dortovou koupelnu"? To je konec:D Ale je taky nádhená:)
ball-et.blog.cz

Anastasia

10. října 2010 v 16:26 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  ♥Films♥
Okouzlující...
Nádherný animovaný film, který jsem jako malá milovala a Anastasia navždycky zůstane jednou z mých naprosto nejoblíbenějších pohádkových princezen:) Bohužel však tomuhle nádhernému filmu v konkurenci s Disneyho klasikou stále ještě k dokonalosti něco chybí. Pokud to ale přehlédnete, je docela možné, že se vám film trefí přímo do vkusu:) Má totiž úžasně sympatické kouzlo východu a překrásnou i když ne scela bezchybnou animaci. Nádherné ruské "lokace", zasněžená Moskva a ruská kultura jsou překrásné. Hlavním plusem je ale hudba a kdo jiný by mohl být jejím tvůrcem než jeden z multifunkčně nadané rodiny Newmanů (pořád objevuju nějakého dalšího člena téhle rodiny mezi filmovými skladateli, zvláštní, že si vzájemně nelezou do zelí). Nádherná instrumentální hudba, ověnčená několika oceněními je hlavním kladem tohohle filmu. Nejen, že skvěle doplňuje atmosféru. Ona tu atmosféru tvoří a je nepřehlédnutelným prvkem a nejsilnějším článkem filmu.

Jeden za všechny, včichni za jednoho (soundtrack)

10. října 2010 v 14:33 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  ***Hudba***
Je tu pár skladeb (soundtracků) z krásného filmu "The Man in the Iron Mask"
ke kterému hudbu složil
skladatel-  Nick Glennie-Smith

Man In The Iron Mask - Heart of a King
↓↓↓

Anna a král (1999)

10. října 2010 v 14:18 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  ♥Films♥
U tohoto filmu totéž. Nechápu proč ty filmy lidi tak hnusně kritizují!
♥♥♥Sice je dlouhý, ale to mi vůbec nevadí, protože je dokonalý!♥♥♥
Ovdovělá učitelka Anna (Jodie Foster) podnikla něco, co bylo pro ženu z viktoriánské Anglie naprosto nezvyklé. Rozhodla se odjet se svým synem na dobrodružnou cestu do neznámé země, do Siamu. Chce ji poznat a pokusit se tak navázat spojení dvou odlišných světů. Nechává se zaměstnat jako učitelka početných dětí samotného siamského krále Mongkuta (Chow-Yun Fat). Kultivovaná Anna zprostředkovává svým žákům konfrontaci obou kultur se všemi rozličnostmi náboženství i nesmyslnými předsudky a poznává, že siamský král je muž, který přesně ví, kam chce vést svou zemi a jak vypadá moderní svět. Tak si krásná a emancipovaná anglická učitelka zamiluje nejen exotickou zemi, ale i krále samotného. 

Muž se železnou maskou (1998)

10. října 2010 v 14:10 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  ♥Films♥
Kašlu na to, ať si říká kdo chce co chce TOTO je podle mne dokonalý film! A patří k mým naprosto nejoblíbenějším filmům! Jak mi je na konci líto D'Artagnana, když na konci umře!♥ No přiznám se, při tomhle filmu vždycky potají roním slzy!♥ A ať si lidé píšou co chtějí!! Už to nebudu číst!
♥♥♥

Na francouzském královském dvoře to hýří rozmařilostí, ale lid hladoví. Zatím je v Bastile vězněno královské dvojče v železné masce a čeká ho trýznivý osud. Po dobytí Bastilly objevili revolucionáři záznam o záhadném vězni se železnou maskou, muži, jehož totožnost se nikdy nepodařilo odhalit a dodnes je opředena řadou legend. Jedna z nich tvrdí, že muž byl dvojčetem francouzského krále Ludvíka XIV. a všeobecně známou ji učinil slavný spisovatel Alexandre Dumas, který ji zpracoval do poslední části své ságy o třech, vlastně čtyřech mušketýrech.

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
Už jen slyším tu písničku a hrnou se mi slzy do očí!
Já vím jsem hrozná, ale je to pravda!♥Blog o Titaniku

10. října 2010 v 14:00 | Katherine |  Stránky
14. dubna 1912.
Titanic byl luxusní parník společnosti White Star Line , který ztroskotal během své první plavby v noci ze 14. na 15. dubna roku 1912. Zahynulo 1517 cestujících a členů posádky. Zkáza Titanicu je jednou z nejznámějších námořních katastrof.

Už ani nevím jak, ale brouzdala jsem po netu a narazila jsem na suprový blog o Titaniku. Pokud vás tohle téma zajímá tak se tamurčitě jukněte:) Bohužel blog už neni aktivní, protože autorka už neměla co přidávat, ale je tam spoustu zajímavých věcí.
Pokud se tedy stejně jako já zajímáte o historii a vše okolo Titaniku, neváhejte koukněte se sem:

http://titanic-forever.blog.cz/

Hezkou zábavu:)
a před chvilkou jsem našla ještě další stránky:) Tak koukám, že jich je víc:)

Citáty ♥

10. října 2010 v 11:30 | Katherine |  ♥Citáty♥
Život je ve své podstatě jednoduchý a krásný, jen je velmi složité a někdy i bolestné na to přijít.

Řekni, co si myslíš a budeš nenáviděn. Udělej, co uznáš za vhodné a budeš odsouzen. Dělej, co všichni chtějí a staneš se figurkou na hracím poli.

Jsou lidé, kteří vstoupí do našich životů a rychle zase zmizí. Někteří však chvíli zůstanou a zanechají v našich srdcích nesmazatelné stopy a my už nikdy, nikdy nebudeme stejní.

Beauty life

9. října 2010 v 19:54 | Katherine |  Oth...

Audrey Hepburn style

9. října 2010 v 19:51 | Katherine |  Audrey Hepburn

U2 - With or without you

9. října 2010 v 18:09 | Katherine |  ***Hudba***
Moc krásná písnička!!Okamžitě jsem si ji zamyslovala♥
I am Nessie, Katherine or Katjes
I am fan of

..
.
.


Banner1
http://www.peceniprodeti.cz/
- první sobota v měsíci, od cca 10hodin, pasáž Myslbek