Listopad 2010

Lví král ♥

27. listopadu 2010 v 19:10 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  ♥Films♥
Takže tahle pohádka také patří do srdečních záležitostí!:) Jako malá jsem ji milovala a miluju stále ♥♥♥

Všude tam, kam až slunce dosáhne, se rozkládá spořádaná a barvitá zvířecí říše..Král Artuš

27. listopadu 2010 v 14:46 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  Wikipediablog
Král Artuš je legendární postava britské mytologie. Je líčen jako ideál královského majestátu, jak v době válek, tak v době míru. Je ústřední postavou cyklu legend známých jako Artušovské legendy. Narodil se údajně v 5. století. Dodnes není jasno, zda Artuš či někdo, kým by mohla být legenda inspirována, skutečně existoval, nebo zda je jen mytickou postavou dosazenou do historické doby. O jeho královském titulu se rovněž vedou spory. Nejstarší písemné záznamy ani žádné velšské texty se o tom, že by byl nositelem královského titulu, vůbec nezmiňují. Jeden z raných textů jej označuje jako dux bellorum ("válečný vůdce") a středověké velšské texty ho často nazývají ameraudur (v tehdejším významu "velitel").

Více v "celém článku"

Versailleská smlouva

27. listopadu 2010 v 14:29 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  Wikipediablog
Versailleská mírová smlouva je jedna z pařížských mírových smluv uzavřených roku 1919 jako výsledek šestiměsíčního jednání na Pařížské mírové konferenci, která oficiálně ukončila první světovou válku mezi Centrálními mocnostmi a Státy Dohody. Jednání na Versailleské smlouvě jsou pokračováním příměří, které bylo uzavřeno v Compiègnském lese.
Smlouva požadovala, aby Německo přijalo plnou odpovědnost za vypuknutí první světové války a aby zaplatilo značné válečné reparace Státům Dohody (Německo muselo splácet 132 miliard marek). Dále Německo ztratilo část svého území a všechny své kolonie v Africe a Oceánii. Německá armáda byla omezena na 100 000 mužů. Smlouva dále definovala poválečné hranice evropských států.
Smlouva byla podepsána 28. června 1919 a ratifikována Společností národů 10. ledna 1920. V Německu smlouva způsobila šok, který následně přispěl ke kolapsu Výmarské republiky a v důsledku k převzetí moci Adolfem Hitlerem. Text smlouvy je dodnes jako zákon č. 217/1921 Sb. součástí právního pořádku České republiky.

Podmínky smlouvy, Následky apod.→ zde

Breaking Dawn - Fotomontáže a kresby

27. listopadu 2010 v 14:20 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  Breaking Dawn
hannah-montana-twilight.blog.cz

BD - belliina ruka :D

27. listopadu 2010 v 14:08 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  Breaking Dawn

Přežít s vlky | Misha Defonseca

24. listopadu 2010 v 21:22 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  ***Svět knih***

V této knize vypráví autorka o svém životě a velkém dobrodružství , které začalo když během druhé světové války Němci odvedli její židovské rodiče do koncentračního tábora .Misahu ,hrdinku a zároveň autorku adoptovala kvůli penězům jedna zlá žena , když se její rodiče dlouho nevraceli rozhodla se je hledat . Na její několikaleté cestě se jí v nejhorším stane oporou jedna vlčí smečka. Jestli vás zajímá zda najde své rodiče tak si přečtěte tuto knihu.

HODNOCENÍ:
Knížka je dost smutná a nechápu, jak toto mohla malá holčička vydržet, ale přesto má knížka mou velkou podporu a oblibu. Sice nemám čas se nějak rozepsat, ale jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla!:)

10 bodů z 10

Láska ve Skotsku (Vánoční uprchlice | Patricia Cabot)

24. listopadu 2010 v 20:46 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  ***Svět knih***
Deveraux a další: Láska ve Skotsku
Knížka přináší pět romantických novel, které spojuje prostředí - všechny se odehrávají ve Skotsku, a to jak dnešním, tak i historickém - a především pak romantické, milostné motivy.
Bezpochyby nejznámější ze všech pěti autorek je Jude Deveraux, která je jednou z nejpopulárnějších současných amerických spisovatelek. Hlavní hrdinkou její novely Nedokončený úkol je newyorská advokátka, která na prosbu své nemocné sestřenice, odlétá do Skotska.
Autorkou příběhu Zajatec je Jill Barnett, děj její povídky se vrací do krvavých skotských dějin, do období nemilosrdných bojů skotských klanů.
Autorka třetího příběhu Geraldyn Dawson vypráví v povídce Studené nohy o krásné skotské bylinkářce-čarodějce Annie.
Pam Binder přispěla novelou Dohazovačka, která se odehrává v současném Edinburgu.
Patricia Cabot je autorkou napínavého romantického příběhu Vánoční uprchlice, který se odehrává roku 1827 na hradě vévody z Camdenu.

MÉ HODNOCENÍ:
Můsím přiznat, že knihu jsem si půjčila jen kvůli "Vánoční uprchlici" od Meg (Patricie) takže jsem bohužel jiné povídky nečetla, ale Vánoční uprchlice mě dojala. Je to krásný a kouzelný příběh. Krásná atmosféra. Výborné napsané. Opravdu apoň tuhle povídku doporučuji:)

10 bodů z 10

Šepot | Isabel Abedi

24. listopadu 2010 v 20:22 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  ***Svět knih***
Zavřít okno

Šepot, tak Noa pokřtila pět set let starý zanedbaný dům na venkově, v němž má strávit prázdniny se svou matkou. Ze staré budovy vyzařuje něco hrozivého, ale zdá se, že kromě Noi to nikdo nevnímá. Starý dům obklopuje neskutečné ticho, tísnivé a nebezpečné. Když do něj Noa poprvé vstoupí, ovládne ji strach a zvědavé očekávání. Přesto, jako by nikdo kromě ní netušil, že stará budova skrývá dlouho opatrované tajemství…

MÉ HODNOCENÍ:
Kniha se prý řadí do - fantasy,sci-fi a horor. Pravky z těchto žánrů tak zřejmě jsou, ale nějaký horor rozhodně nečekejte:) Přesto si myslím, že to neni špatná knížka. Trvalo mi dlouho, než jsem se k ní dostala a přečetla jsem ji asi tak před měsícem. Čte se to vcelku hezky a moc dlouhou dobu nad ní nestrávíte.
Škoda byla, že jsem plno věcí odhadla daleko dříve, ale kaspoň konec mě překvapil. Je to možná proto, že jsem od toho čekala něco hrozného:D  No musíte posoudit sami.

Ode mne má 6 1/2 bodů z 10

Ian Somerhalder fan art

22. listopadu 2010 v 14:28 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  Ian Somerhalder
Některé jsou dost povedené:)

Nový kabátek: Eternal Solitude

22. listopadu 2010 v 14:13 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  +Novinky+
ball-et.blog.cz
Tak jen krátká informace:)
Je tu nový layout- je nádherný- a bohužel to neni má tvorba :D ale moc za něj děkuji. Vytvořila ho  Cirilla Riannon a úplně mě uchvátil!

Vlk - anatomie

22. listopadu 2010 v 13:01 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  Wolf

VELIKOST

Vlk měří 150190 cm, kohoutková výška se pohybuje mezí 6580 cm. Váha se pohybuje v rozmezí 3552 kg. Samice jsou menší a mají až o 25% nižší hmotnost než samci. Mezi jednotlivými poddruhy vlka jsou značné rozdíly ve velikosti i hmotnosti. Platí tu pravidlo, že čím severněji vlci žijí, tím jsou větší. Výjimku tvoří vlk arktický, který je drobnější než vlci, kteří žijí na severu Kanady a Aljašky (což je níže než oblast výskytu vlka polárního). Na velikost má vliv ale i dostatek potravy v místě výskytu. Plné velikosti dosahuje vlk ve věku jednoho roku.

KOŽICH

Kožešina se skládá ze dvou vrstev. Spodní vrstva je jemná, hustá a mívá světlou barvu. Tato vrstva se nazývá podsada. Horní vrstva má krycí funkci a skládá se z dlouhých pesíků. Ty mají za úkol odvádět vodu a tím udržovat podsadu suchou. Srst vyrůstá ve shlucích, které vždy obsahují jeden  pesík a několik chlupů podsady. Shluky jsou uspořádány do trojic.
Podle umístění se shluky chlupů sklání do různých směrů. Na hřbetě směřují od hlavy k ocasu a směrem od páteře k bokům. Pro signalizaci hrozby nebo strachu mají vlci v oblasti páteře od krku k zadní části ramen postavitelné chlupy, které mohou naježit.
Na jaře vypadá větší část podsady i krycí srsti a dorůstá opět na podzim. Vlčí kožešina izoluje lépe než psí a navíc se v ní neusazuje led. Při extrémních mrazech může vlk snížit průtok krve v blízkosti povrchu kůže, což umožní přežít i mrazy do -40 °C

zdroj: zde

VODNÁŘ - Aquarius

22. listopadu 2010 v 12:52 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  Me
Mé znamení:)

Znamení: vzdušné, studené
Vládce znamení: Saturn a Uran
Povaha: sanquinická
Šťastná léta: 21-26, 40-45
Soulad se znamením: Blíženci, Váhy
Souvztažná barva: šedá
Souvztažný kov: olovo
Podřízená část těla: bérce, tepny, kotníky
Kámen znamení: akvamarín, chryzokol, jaspis, obsidian, topaz, tyrkys, opál, fluorit, safír, sodalit
Šťastná čísla: 3, 9, 15, 45
Šťastný den: sobota
Šťastná květina: kapradí
Duchovní ochránce: Demeter
Příjemná vůně: mák

Baletní vzdělání ve světě

21. listopadu 2010 v 17:36 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  Svět tance***
Baletní vzdělání
Kanada
  • Národní baletní škola Kanady, internátní škola, která trénuje tanečníky na národní balet Kanady a jiný world-class společnosti tance.
  • Royal Winnipeg baletní škola, oficiální škola Kanady je uznávaný Royal Winnipeg balet
  • Les balety tisícovek Canadiens de Montréal, společnost klasického baletu založená v provincii francophone Québec
  • Alberta baletní škola oficiální škola baletu Alberty společnost

Edvin Marton - Romeo and Juliet

20. listopadu 2010 v 15:19 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  ***Hudba***
Nádherné a dokonalé!

Skelanimals

15. listopadu 2010 v 17:55 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  Oth...
Já nevím, jak vám, ale mě se tyhle "zvířátka":) celkem líbí! Rozhodně víc, než některé jiné blbosti, které se ted prodávají :D

http://skelanimals.com/Lochnesská nestvůra

14. listopadu 2010 v 0:04 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  Wikipediablog
Lochnesská nestvůra (také Lochnesská příšera, zkráceně Lochneska nebo Nessie) je záhadný živočich, který se údajně vyskytuje ve skotském jezeře Loch Ness. Podle hlášení pozorovatelů by měl být živočich 15 - 20 m dlouhý asi s třímetrovým krkem a výrůstkem v podobě rohu na hlavě. Někteří pozorovatelé uvádějí také dlouhé tmavé chlupy (žíně) na částech těla. O jeho výskytu se vedou dlouhodobé spory, stejně jako o přesném druhovém zařazení. Jisté však je, že jde o jeden z nejčastěji zkoumaných druhů záhadných tvorů.

Místní obyvatele tento druh většinou nenazývají jinak než Nessie nebo Ness, popřípadě Niseag (skotská gaelština). Ve vědeckém světě má jméno vytvořené Sirem Peterem Scottem Nessiteras rhombopteryx, což je název vzešlý z řečtiny a má znamenat Nesský div s ploutvemi tvaru kosočtverce. Jedná se o přesmyčku pro Monster hoax by Sir Peter S. (Monstrózní žert Sira Petera S) - Sir Peter tohoto tvora pojmenoval proto, aby jej včlenil do britské fauny, čímž mu zajistil ochranu, neboť mytické, nepojmenované a nedefinované zvíře není možno ve Velké Británii chránit zákonem; a zároveň si nechal "otevřená zadní vrátka", neboť z vědeckého hlediska je popis na základě pouhé fotografie ploutve předčasný


HISTORIE
Pověsti o životě Lochnesky a jiných vodních živočichů v tomto highlandském jezeře jsou známy již několik staletí. Vůbec nejstarší dochovaná zmínka pochází ze 6. století z díla o sv. Kolumbovi. Ten měl v roce 565 zachránit jednoho z Piktů, který byl napaden příšerou - a to kdesi u řeky Ness, tedy nikoli u jezera.

Velkou vlnu zájmu o Lochnesku rozpoutal v roce 1871 článek D. Mackenzieho a od 80. let 19. století po 30. léta 20. století byly hlášeny stovky pozorování jezerního živočicha. Patrně nejtěsnější kontakt s živočichem byl ohlášen v roce 1933, když manželé projíždějící autem po pobřeží jezera museli zastavit, protože přes cestu se plazilo tmavé, tlusté tělo a nakonec zmizelo ve vodě. I v dalších letech 20. století byla Lochneska několikrát nafilmována a fotografována, ale žádný získaný dokument není natolik přesvědčivý, aby ho bylo možno uznat za bezesporný důkaz existence živočicha.

Od 60. let 20 století byla podniknuta řada pokusů o zachycení stopy živočicha různými fyzikálními přístroji. Pomocí sonaru bylo důkladně prohledáváno celé pobřeží jezerního dna. Na břehy jezera byly umístěny filmové kamery s nočním viděním, které byly automaticky spouštěny pohybem v zorném poli objektivu. Japonská expedice prohledávala vody jezera za pomoci miniponorky. Patrně největší akcí byl prakticky dvouletý monitoring jezera týmem televize BBC, pořádaný v letech 2002 - 3. Žádný z těchto přístrojů však nepřinesl jasný důkaz existence Lochnesky.

více informací


Vikingové

14. listopadu 2010 v 0:00 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  Wikipediablog
Vikingové (přídavné jméno vikinský) byli skandinávští mořeplavci, kteří se v 8. - 11. století vydávali na "viking" - loupeživé výpravy do mnoha evropských zemí. Pro konsolidující se evropské státy tehdy představovaly hrozivé nebezpečí. Z hlediska etnického původu představovali severní větev Germánů. V Evropě byli nazýváni Normany (Francie), Dány (Anglie), Ascomany (Německo) nebo Varjagy (Rus, Byzanc).

Obyvatelstvo Skandinávie se živilo převážně lovem a rybolovem. Jejich obživu tvořily různé druhy masa, ale pojídali také stravu rostlinného původu. Zemědělství se věnovali pouze v některých oblastech, kde k tomu byly přírodní podmínky (švédské Skåne a Gotland Jekaterinsburg, norský Viken, Jutský poloostrov). Přes zimu si pak vyráběli nástroje, se kterými pak muži vyráželi za obchodem. Ženy, děti, starci a otroci zůstávali doma a starali se o hospodářství. Zajímavé je, že ženy Vikingů neměly ve společnosti zrovna nízké postavení. Samy se totiž musely o vsechno postarat.

více o nich najdeš tady

Alžběta Báthoryová

13. listopadu 2010 v 23:58 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  Wikipediablog
Alžběta (Elisabeth) Nádaždyová (rozená Báthoryová) (v maďarštině Báthory Erzsébet) (asi 7. srpna 1560, Nyirbátor - 21. srpna 1614, Čachtice), přezdívaná Čachtická paní, byla uherská hraběnka. Je pokládána za nejznámější masovou vražedkyni ve slovenských a maďarských dějinách.


Báthoryové vlastnili rozsáhlé majetky zejména v Sedmihradsku. Jejich prapředek Vid v ečedském močále zabil podle legendy draka, proto měli v erbu tři dračí zuby. Ve 14. století se jejich rod rozdělil na dvě větve: ečedskou a somlyoskou.

Terakotová armáda

13. listopadu 2010 v 23:55 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  Wikipediablog
Jako terakotová armáda (兵馬俑) se označuje vojsko vyrobené z terakotu, které se nachází v čínské provincii Šen-si. Bylo objeveno náhodou v březnu 1974. Dělníci sužovaní suchem se rozhodli vykopat studnu; namísto vody nalezli několik soch koní a vojáků. Armáda se skládá převážně z vojáků, avšak výjimkou nejsou ani sochy koní, válečných vozů, hudebníků, akrobatů či úředníků. Většina soch je v mírně nadživotní velikosti (1,83 - 1,95m), ale jsou zde i sochy ve zmenšeném měřítku. Odhadovaný počet postav čítá 8 tisíc vojáků, 130 vozů s 520 koňmi. Terakotovou armádu nechal vystavět císař Čchin Š'-chuang-ti ve 3. století př. n. l. pro ochranu hrobky.
Dnes patří toto mauzoleum k největším čínským památkám. Od roku 1987 je součástí světového dědictví UNESCO. Každý voják terakotové armády má jiný výraz v obličeji
I am Nessie, Katherine or Katjes
I am fan of

..
.
.


Banner1
http://www.peceniprodeti.cz/
- první sobota v měsíci, od cca 10hodin, pasáž Myslbek