Srpen 2011

Slovníček pojmů "ze zdravé stravy"

27. srpna 2011 v 22:43 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  Oth...
Aktivní výdej energie- množství energie, kterou organismus potřebuje pro aktivní činnost.
Aminokyseliny- Stavební látky bílkovin.

Patologie

27. srpna 2011 v 22:34 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  Biologie
Patologie je věda zabývající se studiem a diagnostikou Onemocnění a poruch živých systémů. Protože v jednotlivých oblastech zájmu nehrozí riziko záměny, používá se pojem patologie v některých oborech i jako synonymum pro specializovanější pole působnosti. Například lékařský obor Patologická anatomie se obvykle mezi zdravotníky nazývá patologie.
Přídavné jméno patologický se poměrně často používá ve smyslu nezdravý, porušený nebo odchylný, někdy i mimo medicínský kontext (např. Weierstrassova funkce se někdy označuje jako příklad patologické funkce).


Genetika

27. srpna 2011 v 22:12 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  Biologie
Genetika (z řeckého genno γεννώ= plodím, rodím) je biologická věda, zabývající se dědičností, geny a proměnlivostí organismů. Název souvisí též se slovem gen, které označuje jednotku dědičné informace. Název genetika byl navržen Williamem Batesonem v roce 1906, když ji definoval jako: "Studium křížení a šlechtění rostlin" a až později se vyvinula představa o genetice jako o vědě zabývající se dědičností všech organismů. Základy genetice položil brněnský přírodovědec Gregor Johann Mendel, když dělal pokusy na rostlinách. Snažil se je křížit a předpokládal, že část genetické informace dědí rostlina po jednom rodiči a druhou část po druhém rodiči. Zkoušel to v klášteře na hrachu. Jeho poznatky nebyly pro tehdejší společnost přijatelné a tak zůstaly na delší dobu zapomenuty.

Fyziologie

27. srpna 2011 v 22:06 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  Biologie
Fyziologie je vědní obor studující mechanickou, fyzikální a biochemickou podstatu procesů a činností v organismu. Fyziologie se dělí na dva velké obory: fyziologii živočichů a fyziologii rostlin.

Biologie člověka > rozdělení

27. srpna 2011 v 21:59 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  Biologie
Biologie člověka je biologický vědní obor, který se skládá z několika oblastí:
  • antropologie = Zabývá se původem a vývojem člověka
  • anatomie = Sleduje vnitřní stavbu lidského těla
  • fyziologie = Studuje činnost a funkci orgánů lidského těla
  • genetika = Je věda o zákonitostech dědičnosti a proměnlivosti organismů
  • hygiena = Zkoumá vliv prostředí na lidský organismus
  • patologie = Je nauka o nemocech a jejich příčinách
zdroj:http://wikipedia.org/

Coffee Quotes

27. srpna 2011 v 14:30 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  ♥Citáty♥
The morning cup of coffee has an exhilaration about it which the cheering influence of the afternoon or evening cup of tea cannot be expected to reproduce. ~Oliver Wendell Holmes, Sr., "Over the Teacups," 1891


No one can understand the truth until he drinks of coffee's frothy goodness. ~Sheik Abd-al-Kadir


Over second and third cups flow matters of high finance, high state, common gossip and low comedy. [Coffee] is a social binder, a warmer of tongues, a soberer of minds, a stimulant of wit, a foiler of sleep if you want it so. From roadside mugs to the classic demi-tasse, it is the perfect democrat. ~Author Unknown


No coffee can be good in the mouth that does not first send a sweet offering of odor to the nostrils. ~Henry Ward Beecher

Denis & Anastasia Matvienko and Svetlana Zakharova & Andrey Merkiriev videos

27. srpna 2011 v 10:00 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  Ostatní B. Videa
Denis & Anastasia Matvienko


Svetlana Zakharova & Andrey Merkiriev - Black

The Vampire Diaries Season 2 DVD Bloopers

26. srpna 2011 v 21:36 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  The Vampire Diaries
Určitě se podívejte na toto video. Oni jsou vážně zábavní :D !

Kamarád taky rád

26. srpna 2011 v 21:17 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  ♥Films♥
poster

Komedie


Dylan (Justin Timberlake) a Jamie (Mila Kunis) rozhodně nemají na usedlý život ani pomyšlení. Když si Newyorčanka Jamie, zaměstnaná jako hledačka nových příležitostí, vyzkouší své umění na uměleckém řediteli Dylanovi z Los Angeles, kterého přemluví, aby vzal svou vysněnou práci v New Yorku, uvědomí si oba, že jsou si velice podobní. Každý z nich má za sebou tolik zkrachovalých vztahů, že jsou ochotni zkrátka pustit lásku z hlavy a starat se jen o zábavu.
Jakmile se tedy Dylan přestěhuje do New Yorku a začnou se spolu vídat častěji, užívají si spoustu legrace a sdílejí přesvědčení, že láska je jen mýtus z hollywoodských filmů. A právě tehdy se rozhodnou vyzkoušet báječně sexy a uvědoměle dospělý experiment. Mohou dva kamarádi, kteří se teprve nedávno poznali, nejsou zadaní a pohrdají závazky, ze svého kamarádství vytěžit ještě o něco víc? Rozšíří-li své přátelství o příležitostný, zcela nezávazný sex "bez jakýchkoliv emocí", dokáží se vyhnout všem úskalím, která se nutně objevují, pokud někdo začne být víc než pouhý kamarád?
Jako dva lidé, kteří se dobře orientují v nudných zápletkách romantických komedií, by Dylan a Jamie asi neměli být tak docela zaskočeni tím, že se jejich odvážný nápad promění v košilatou a sexy pouť do neprobádaných území, na které se sobě navzájem i svému okolí odhalí více, než kdy plánovali.

Láska a jiné závislosti

26. srpna 2011 v 21:14 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  ♥Films♥
poster

Romantický / Komedie / Drama
Jamie (Jake Gyllenhaal) se ve chvíli, kdy praštil s medicínou, stal profesionálním flákačem. Jedinou věcí, kterou umí, je balení holek. Tenhle talent vyžaduje slušné přesvědčovací schopnosti, a tak se Jamie nechá zlákat na práci reprezentanta velkého farmaceutického koncernu, jehož výrobky má vnucovat lékařům, aby je šířili dál, mezi své pacienty. Když čeká na audienci v jedné čekárně, uvidí JI, krásnou a smyslnou Maggii (Anne Hathaway). Domluvit si rande zabere Jamiemu pár minut, stejně dlouho trvá, než vzájemné romantické oťukávání skončí v posteli. Jako by Maggie měla na všechno málo času. Coby pacientka v první fázi Parkinsonovy choroby ho skutečně nemá nazbyt. Ve chvíli, kdy se spolu začnou intimně sbližovat, vstoupí do jejich života viagra. Jamie totiž není zrovna ve formě, a tak mu Maggie navrhne, že by mohl vyzkoušet "motor na erekci", který jeho zaměstnavatel právě vyvinul. Jamie, bohatší o vlastní zkušenost, začne modrý prášek prodávat jako o život. Jenže bývalému flákači nepřináší kariérní růst to pravé uspokojení. Tím by byl jen užší vztah s Maggie. Tahle holka je ale těžký oříšek, který lze sice snadno rozlousknout, ale jen těžko se dá udržet. Jamie je ochoten udělat pro jejich společné štěstí cokoliv. Otázka zní, jestli to bude stačit.

Hlavně nazávazně

26. srpna 2011 v 21:11 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  ♥Films♥
poster
Komedie / Romantický
USA, 2011, 108 min
Orig. název: No Strings Attached


Praktická Emma (Natalie Portman) k tomuto svéráznému životnímu stylu dospěla především proto, že jako doktorka aspirující na atestaci nemá na žádný vztah čas a energii, jen občas potřebuje povolit ventil. To Adam (Ashton Kutcher) má mnohem bolestivější důvody. Poslední přítelkyně ho podváděla s jeho vlastním otcem (Kevin Kline) a vůbec ji neomlouvá, že je to slavný televizní producent, jenž má šarmu na rozdávání. Na duši zraněný Adam se proto rozhodne, že pustí city k vodě a bude si prostě jen nezávazně užívat jako jeho táta. Emmu v minulosti párkrát potkal, a i když jiskra nikdy nepřeskočila, po posledním setkání, ke kterému dopomohly litry vypitého alkoholu, se spolu poněkud impulzivně vyspí. V tom okamžiku se zrodí nápad na nezávazná setkání, při kterých půjde jen a jen o sex. Jenže všechna dohodnutá pravidla platí jen do chvíle, než je jedna ze stran poruší. A to je jen otázka času, protože kdo by věřil tomu, že mezi mužem a ženou může existovat prosté sexuální pouto, které nenaruší láska?

Harry Potter - zajímavosti

26. srpna 2011 v 21:06 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  ♥Films♥
1. Harry Potter a Kámen mudrců
Originální název:Harry Potter and the Sorcerer's Stone/Harry Potter and the Philosopher's Stone(VB)
Rok: 2001
Režie: Chris Columbus
Hudba: John Williams
I am Nessie, Katherine or Katjes
I am fan of

..
.
.


Banner1
http://www.peceniprodeti.cz/
- první sobota v měsíci, od cca 10hodin, pasáž Myslbek