Prosinec 2011

Jensen Ackles

27. prosince 2011 v 23:41 | Katherine (or Nessie/Katjes)

Alexander Rybak - Viva La Vida

26. prosince 2011 v 23:35 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  ***Hudba***
Nevím, jak vám, ale mě příjde, že má Alex hrozně málo písniček, což mě mrzí.
Tahle sice není jeho, ale zpívá hezky. Jáu miluju, jak hraje na housle! ;)

Pátek třináctého

11. prosince 2011 v 14:06 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  Wikipediablog
PŮVOD:
Na Velký pátek byl ukřižován Ježíš Kristus a při Poslední večeři sedělo u stolu třináct lidí a ten třináctý z nich byl Jidáš, který Krista zradil.
Zcela reálný základ má tato pověra v pátku 13. října 1307. Právě tento den začal francouzský král Filip IV. Sličný s pronásledováním a zatýkáním templářů, po kterém následovalo mučení a smrt mnoha z těchto rytířů a následný zánik řádu. Od tohoto dne následovníci templářů považovali pátek třináctého za ďábelský a nešťastný den.
- Pátek třináctého mají všechny měsíce, které začínají nedělí.

Nejvíce uctívaná žen na světě

11. prosince 2011 v 13:21 | zdroj: HISTORY Speciál |  Wikipediablog
Inspirovalo mě včerejší sledování Šifry mistra Leonarda :)

Panna Maria je matkou Ježíše Nazaretského, kterého podle křesťanské tradice počala z Ducha Svatého. Podle evangelií pak doprovází svého syna na jeho křížové cestěna Golgotu a on jí svěřuje do péče svého nejmilejšího učedníka sv. Jana. Panna Maria později údajně umírá v Janově domě ve Fezu (dnešní Turecko). Podle biskupa Řehoře Tourského končí její životní příběh vstoupením na nebesa. Panna Maria je jednoznačně nejvíce uctívanou světicí, jak o tom svědčí značný počet chrámů s mariánským zasvěcením i mnoho mariánských poutních míst. U nás je to především Svatá hora u Příbrami a Svatý Hostýn na Moravě. Panna Maria je také nejčastějším vděčným objektem slavných malířů včetně Giotta di Bondone, Cavaraggia, Lucasse Cranacha st., Leonarda da Vinciho nebo Michelangela.

Strážkyně SVATÉHO GRÁLU

11. prosince 2011 v 12:48 | zdroj: HISTORY Speciál |  Wikipediablog
Byla Máří Magdalena obyčejnou prostitutkou?
STRÁŽKYNĚ SVATÉHO GRÁLU

Další světicí z nejližšího Ježíšova okruhu je sv. Máří Magdalena nebo také Marie z Magdaly.
Údajně pochází z Magdaly na břehu Genezaretského jezera v Galileji (v dneštím Izraeli). Podle jedné verze prý byla původně prostitutkou, které se od Ježíše dostalo rozhřešení, a ona ho pak všude doprovázela. Někteří historikové spekulují o tom, že byla dokonce jeho milenkou nebo manželkou. Podle pozdější legendy z 11. století po Ježíšově skonu odplouvá z Palestiny do jižná Francie, kde se hned několik kostelů chlubí jejím domnělým hribem. Sv. Máří Magdalena prý tehdy s sebou do Evropy přiváží takéSvatý grál, snad číši, z níž pil Kristuso poslední večeři.
zdroj: časopis HISTORY Speciál
Soubor:Tizian 010.jpg

Co je to Fibonacciho posloupnost ?

11. prosince 2011 v 12:27 | Katherine (or Nessie/Katjes) |  Wikipediablog
Jestli jste někdy někdo z vás viděli např. Šifru mistra Leonarda, ale i mnoho jiných filmů nebo knih, možná vám to něco říká. Rozhodla jsem se vám ¨ve zkratce napsat, CO PŘESNĚ TO ZNAMENÁ ;)

FIBONACCIHO POSLOUPNOST
- je v matematice označována nekonečná posloupnost přirozených čísel, začínající 0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, … (čísla nacházející se ve Fibonacciho posloupnosti jsou někdy nazývána Fibonacciho čísla)
- každé číslo je součtem dvou předchozích
I am Nessie, Katherine or Katjes
I am fan of

..
.
.


Banner1
http://www.peceniprodeti.cz/
- první sobota v měsíci, od cca 10hodin, pasáž Myslbek